Алоқа телефон рақами (+998 71) 212-61-41
Ўзбекистон Республикасининг «Рақобат тўғрисида»ги Қонуни ва «Монополияга қарши комплаенс» мавзусидаги ўқув-семинарда
Янгиланган сана:  ...
Ўзбекистон Республикасининг «Рақобат тўғрисида»ги Қонуни ва «Монополияга қарши комплаенс» мавзусидаги ўқув-семинарда «Ахборотлаштириш бош маркази» МЧЖ директори ўринбосари Б.Т. Мирзараҳмедов ва монополияга қарши комплаенс тизими бўйича масъул ходим Б.Г. Хикматовнинг ўқув маърузалари тингланди.
image003
image005
Ўқув-семинарда қуйидаги масалалар кўриб чиқилди:
• Рақобат тўғрисидаги қонунчилик;
• Монополияга қарши комплаенс;
• Корхона ва ходимларнинг рақобат қонунчилиги юзасидан мажбуриятлари.
image007
Ўқув-семинарда иштирок этган ходимларнинг рақобат тўғрисидаги қонунчилик ва монополияга қарши комплаенс тизими тўғрисидаги билимларини аниқлаш мақсадида синов ўтказилди.

На учебном семинаре по теме «Закон Республики Узбекистан “О конкуренции” и антимонопольный комплаенс» были заслушаны лекции
Дата обновления:  ...
На учебном семинаре по теме «Закон Республики Узбекистан “О конкуренции” и антимонопольный комплаенс» были заслушаны лекции заместителя директора ООО «Главный центр информатизации» Б.Т. Мирзарахмедова и ответственного сотрудника по системе антимонопольного комплаенса Б.Г. Хикматова.
image003
image005
На учебном семинаре были рассмотрены следующие вопросы:
• Обязанности предприятия и сотрудников в области законодательства о конкуренции.
image007
В целях определения знаний сотрудников, участвовавших в учебном семинаре по законодательству о конкуренции и системе антимонопольного комплаенса, был проведён тест.